Darmowa dostawa powyżej 300 PLN

The Society: co tak naprawdę wydarzyło się pod koniec serialu?

Uwaga: zawiera główne spoilery z serialu The Society.

Pod koniec The Society , najnowszej oferty YA, która uderzyła w Netflix, było wiele niedokończonych spraw, co, mam nadzieję, oznacza, że thriller dla nastolatków wróci z drugim sezonem.

Sam Cliffhangers nie wystarcza, aby zagwarantować nagranie kolejnego sezonu, ale liczba fanów The Society serialu, który towarzyszy grupie nastolatków, którzy znajdują się w swoim rodzinnym mieście po tym, jak ich rodzice i wszyscy inni znikną, robi wrażenie.

A to w dużej mierze wynika z centralnej tajemnicy, która stanowi sedno serialu i sposobu, w jaki pierwszy sezon się kończy.

Podczas dziesiątego odcinka, po znacznych zjednoczeniach i intrygach, Campbell, Harry i Lexie z powodzeniem zabrali przywództwo miasta od Allie. Została zamknięta w pokoju z Willem, para zakuta w kajdanki przed kaloryferem, po czym została pokazana przed innymi nastolatkami, gdy ogłoszono wielkie ogłoszenie oraz wyznano co zrobili.
Na razie panowanie Allie dobiegło końca.
Krótkie chwile radości w tym odcinku – Becca i jej nowo narodzone dziecko, które przeżyło narodziny, oraz Grizz i współpracownicy odkrywający ziemię do uprawy żywności – zostały podcięte przez tę dramatyczną zmianę tonu po zamachu.
Ale zanim ktokolwiek zdążył zastanowić się nad tym, co czeka nowopowstałe New Ham i jego mieszkańców, twórca show Christopher Keyser odwiózł widzów do West Ham.
To był pierwszy raz, kiedy wróciliśmy tam od początku sceny.

Mama Allie, Amanda, czytała fragment Piotrusia Pana grupie najmłodszych z West Ham, ale historia, zwykle dość jasna, nabrała złowrogiego znaczenia po wszystkim, co się wydarzyło: „Ale Wendy miała lepszy plan. do naszych łóżek i bądź tam, kiedy wejdzie, tak jakbyśmy nigdy nie byli daleko.
„Kiedy pani Darling wróciła do nocnego przedszkola, wszystkie łóżka były zajęte. Zobaczyła je, ale nie wierzyła, że tam są.
– Widzisz, tak często widziała je w swoich łóżkach w snach, że myślała, że to tylko sen, wciąż ją otaczający.
Za nią na ścianie widniała tablica zatytułowana „My pamiętamy”, na której widnieją nazwiska wszystkich zaginionych nastolatków – może przypominasz sobie znak „Obywatele New Ham”, który pojawił się wcześniej w serialu.
Dorosłe i obecne dzieci także miały na sobie żółte wstążki, powszechnie uznany symbol nadziei, używany do reprezentowania wielu różnych przyczyn, w tym pamiętania o więźniach wojennych.

Moment najwyraźniej dowiódł, że badania Gordiego i Beana, które przedstawili przed obiadem w Święto Dziękczynienia, były prawidłowe.
„Dziesięć dni po tym, co się stało [zniknięcie], nastąpiło zaćmienie słońca … [ale] następne całkowite zaćmienie Słońca w Ameryce Północnej trwa dopiero w 2024 roku”, powiedział Bean.
Gordie wyjaśnił następnie, że gwiazda Betelgeuse nie była tam, gdzie powinna być, i była o kilka stopni od niej i że nie było między nimi żadnych ruchomych obiektów, co oznaczało zniknięcie wszystkich ich satelitów.
Doszedł do wniosku, że uważa, że Ziemia, na której byli obecnie, nie jest ich własną.
„To jest jak równoległy wszechświat, prawie dokładnie taki jak nasz, ale nie całkiem” – dodał.
Więc Allie i spółka są uwięzieni w jednym z wszechświatów, w niewłaściwym wszechświecie – bez widocznego sposobu powrotu do domu w tym momencie – podczas gdy ich rodzice i inni członkowie rodziny nadal żyją we właściwym wszechświecie.
Ale nie jest jasne, czy ich rodzice dokładnie ustalili, co się wydarzyło, lub czy ustalenia Gordiego i Beana są zdecydowanie poprawne.

Ale wiemy, że dziwny zapach (wciąż nie wiemy, co go spowodowało), który wisiał nad miastem na początku serii, ma klucz do tajemnicy.
Później w serialu okazało się, że kontrakt o wartości 1,5 miliona dolarów został sporządzony w celu usunięcia smrodu, ale miasto odmówiło zapłacenia i wtedy wszystko zaczęło się nie udawać. Wiemy również, że mężczyzna, na którego krzyczała mama Harry’ego i tata Sama w szkole, na samym początku dramatu, okazał się jednym z kierowców autobusów, którzy przetransportowali nastolatki do New Ham.
To wszystko sugeruje, że tajemniczy człowiek zaaranżował ich zniknięcie jako karę dla miasta nie honorującego zapłaty – gdy autobus po raz pierwszy opuścił West Ham, ukazał się znak z napisem „West Sham”.
Ale mając więcej pytań niż odpowiedzi na tym etapie, mamy nadzieję, że wszystkie zagadki zostaną wyjaśnione w 2 sezonie The Society.

W komentarzu możesz napisać jak podobał Ci się serial i czy chciałbyś, aby powstał drugi sezon.

Dodaj komentarz