Darmowa dostawa powyżej 300 PLN

Czy nowy serial o Sabrinie jest spin-offem Riverdale?

Ostatnio na platformie Netflix zadebiutował serial Chilling Adventures of Sabrina i nagle wszyscy mówią, że ten serial jest spin-offem Riverdale. Nie jest to do końca prawda, ponieważ oba te seriale pochodzą z dwóch różnych światów, łączy ich jedynie uniwersum Archie. Uniwersum Archie, czyli oba seriale wzorują się na komiksach Archie Comic, które powstaje już od 1941 roku. Jeśli ktoś wam powie, że Sabrina jest spin-Offem Riverdale to możesz śmiało powiedzieć, że to kłamstwo. Oba te seriale łączy tylko wspólne uniwersum, nic więcej, przynajmniej w serialach bo w komiksach jest zupełnie inaczej.

Uniwersum Archiego, czyli komiksy Archie powstają już od 1941 roku i pojawiło się w nim bardzo dużo bohaterów. Sabrina, czyli pół czarownica pół człowiek tak bardzo się spobala czytelnikom, że z biegiem czasu jej popularność stała się tak duża, ze firma Archie Comic postanowiła poświecić jej własny komiks, gdzie w końcu bohaterka będzie miała szanse na opowiedzenie swojej historii o tym jak poznała Harvey’ego Kinkle. Większość przygód Sabriny opiera się na tym, że w tajemnicy przed ludźmi używa magii, aby im pomóc w trudnych sytuacjach. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Sabrina w komiksach była bardzo zakochana w Jugheadzie, lecz on jej nie chciał, ponieważ w komiksie jest postacią aseksulaną, czyli nie pociąga go żadna płeć.

Chociaż oba te seriale mają dwa różne światy to nie jest wykluczone, że kiedyś pojawi się taki dzień, że Roberto, twórca Riverdale jak i Sabriny stwierdzi, zróbmy crossover taki jak w Arrowverse, gdzie główni bohaterowie się spotkali. Piszcie koniecznie w komentarzu czy chcielibyście połączenie Sabriny i Riverdale, czy wolicie, aby każdy serial szedł swoją drogą.

Dodaj komentarz