Darmowa dostawa powyżej 300 PLN

American Horror Story: Apocalypse. Czy sezon 9 będzie sezonem sequelowym?

Pozostały tylko dwa odcinki American Horror Story:  Apocalypse. Fani serii FX zmierzają do konkluzji z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Po pierwszych trzech odcinkach horroru serial wysłała widzów do przeszłości i końca świata dzięki bombom atomowym, następnie  ostatnie pięć epizodów badają lata poprzedzające koniec świata. Retrospekcje rzucają światło na bitwę  pomiędzy Michaelem  i  Goode. Przy tak dużej ilości pozostawionych do rozwiązania spraw niektóre osoby zaczęły się zastanawiać, czy Apocalypse naprawdę odpowie na wszystkie pytania – czy też sezon 9 będzie służył jako kontynuacja.

Pomysł na sequel, a nawet kontynuację sezonu byłby pierwszym z serii stworzonej przez Ryana Murphy’ego . Jak do tej pory, każda część amerykańskiej historii o horrorze jest niezależna pod względem fabularnym, choć powoli rozwija się przez cały czas trwania programu oraz pokazuje, że  każdy sezon jest ze sobą połączony. Apocalypse w szczególności rozwinęło to bardzo dobrze, zwłaszcza w odcinku “Return to Murder House”, przenosząc wszystko tam, gdzie to wszystko się zaczęło – dosłownie. Jednak większość sezonów zaczęła skłaniać się ku finałowi, nawet podczas ostatniego epizodu Apocalypse pokazał tylko, że Michael całkowicie pochylił się nad swoją rolą jako antychrysta, podczas gdy nadchodzący “Ogień i królowanie” sugeruje wprowadzenie nas do koncepcji Spółdzielni, co oznacza, że ​​przed końcem jest jeszcze mnóstwo ziemi do przebycia.

Czy sezon 9 może być kontynuacją? Niektórzy fani zdają się tak myśleć, wskazując na fakt, że FX odnowił serię na sezon 8 i 9 w tym samym czasie. Argumentem jest to, że zebrane razem mogą być dowodem na to, że Murphy opracował opowieść o Apocalypse, aby mieć wiele rozdziałów.

Jednak, jak wskazuje TV Guide, kontynuacja sezonu będzie olbrzymim odejściem od systemu w jakim wychodziły inne sezony American Horror Story i w efekcie zmieni go z serii antologii na bardziej standardową. Nic nie wskazuje również na to, że Murphy planuje zrobić cokolwiek, ale podsumować historię Apocalypse z pozostałymi dwoma epizodami i wydaje się, że dzięki tytułowi finału pewne wskazówki mogą szybko doprowadzić do końca. Finał sezonu nosi tytuł “Apocalypse Then”, prowadząc wielu do myślenia, że ​​wydarzenia związane z Apocalypse zostaną cofnięte, a sam czas zostanie odwrócony, prawdopodobnie z powodu ogromnej mocy Mallory’ego . Oczywiste jest jednak to, że Apocalypse zamyka swój sezon, koniec jest bliski – i będzie ciekawie zobaczyć jak to wszystko się skończy.

Czy myślisz, że Apocalypse podsumuje swoją historię w dwóch kolejnych odcinkach, czy może sezon 9 będzie kontynuacją? Zachęcamy również to sprawdzenia produktów z serialu AHS oraz innych.

Dodaj komentarz